تفسير نتايج در terrset - آموزشهای کاربردی GIS|RS|GPS
آموزش ArcGIS برای دانشجویان تنبل و لحظه آخریکارگاه آموزشی داده های CAD در ArcGIS  پایگاه داده بی نظیر
مدرسه استادی ArcGIS700 هزارتومان

مدرسه استادی ArcGIS

پایگاه داده

پایگاه داده

تفسیر نتایج

در نهایت راه­هایی که برای تفسیر تصویر نهایی بکار می­ رود بررسی می­ شود. زوایای واقع در قطاع سمت راست پایینی به نظر می­ رسد که بیانگر مناطقی باشد که در طی دو دوره فرایند رشد و توسعه را طی کرده­ اند. (شکل بعدی)

result

به طور کلی این حالت نشان دهنده افزایش مقادیر در باند مادون قرمز و کاهش مقادیر در باند قرمز در بین دو تاریخ می و ژوئن است. افزایش در مقادیر مادون قرمز به دلیل پوشش کاملتر تاج گیاهی است، درحالیکه کاهش باند قرمز نشانگر نور قرمز بیشتر است که توسط عمل فتوسنتز جذب می­ گردد.

روش بکار گرفته شده در این تمرین برای شناسایی مناطق برداشت شده همانند مناطق رشد یافته است. انتظار می­ رود که مناطق برداشت شده افزایش قابل توجهی را در میزان بازتابش طیف قرمز داشته باشند، این می ­تواند به دلیل کاهش جذب نور قرمز توسط عمل فتوسنتز به دلیل کم شدن میزان پوشش گیاهی باشد. همچنین به دلیل ظاهر شدن خاک­های زیر پوشش گیاهی انتظار افزایش در میزان بازتابش مادون قرمز وجود دارد. در نتیجه، انتظار می­رود مناطق برداشت شده دارای زوایای تغییر یافته در قطاع راست بالایی باشد.

با این حال، عمده زوایای تغییرات در قطاع چپ پایینی است، جایی که کاهش مادون قرمز همانند کاهش در بازتابش میزان باند قرمز است. تفسیر این جهت تغییرات سخت است. تاثیر رطوبت خاک در میزان بازتابش پوشش گیاهی وخاک قبلاً در تحلیل ­ها کم صورت می­ گرفت، با این حال ممکن است توضیحی برای غیبت زوایای تغییرات در قطاع راست بالایی و پخش و افزایش آن در قطاع چپ پایینی وجود داشته باشد.

از آنجایی که ویژگی­های بازتابش خاک از پوشش گیاهی متفاوت است، زمانی که تاج پوشش گیاهی زیاد نیست، بازتابش ثبت شده توسط آشکارساز به صورت ترکیبی خواهد بود. خاک خشک بازتابش زیادی در دو باند قرمز و مادون قرمز دارد، درحالیکه خاک مرطوب طول موجهای مادون قرمز و قرمز را جذب می­نماید، در نتیجه مقادیر بازتابش کم خواهد بود.

منطقی است که انتظار داشته باشیم برخی مناطق بودن تغییر هم وجود داشته باشد.

به این پست امتیاز دهید.
به این پست رای دهید
مدلسازی در GIS آموزش ArcGIS برای دانشجویان تنبل و لحظه آخریکارگاه آموزشی داده های CAD در ArcGIS مدرسه استادی
بازدید : 3 views بار دسته بندی : سنجش از دور RS تاريخ : 20 دی 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.