فيلترهاي رقومي - آموزشهای کاربردی GIS|RS|GPS
آموزش ArcGIS برای دانشجویان تنبل و لحظه آخریکارگاه آموزشی داده های CAD در ArcGIS  پایگاه داده بی نظیر
مدرسه استادی ArcGIS700 هزارتومان

مدرسه استادی ArcGIS

پایگاه داده

پایگاه داده

فیلترهای رقومی

– فیلترهای پائین گذر

از این فیلترها برای تقویت مناطق وسیع و همگن با تن مشابه وکاهش جزئیات کوچکتر استفاده می شود. فیلترهای پائین گذر با حفظ مناطق دارای تناوب اندک در تصویر موجب نرمی و وضوح بیشتر تصویر می گردند.

– فیلترهای بالاگذر

این فیلترها برای مناطقی با تناوب بالا اجازه عبور داده و موجب نمایش بهتر جزئیات می گردند یا بعبارت دیگر موجب زبری (تیز شدن ) تصویر می شوند.

– فیلترهای جهت دار (میانگذر)

این فیلترها به منظور آشکار سازی عوارض خطی نظیر جاده ها، رودها، گسلها، طراحی شده اند. از این فیلترها می توان برای آشکارسازی عوارضی که در راستاهای خاص جهت گیری شده اند استفاده نمود، در نتیجه برای تصاویر راداری و کاربردهای زمین شناسی بسیار مفیدند. فیلترهای جهت دار با نام فیلترهای آشکارساز لبه ها نیز شناخته می شوند.

هیستوگرام یک تصویر را علاوه بر نمایش گرافیکی می توان به صورت جدولی نیز ارائه نمود، که هر کدام از این نمایش ها مزایا و کاستی های مربوط به خود را داراست. با بررسی هیستوگرام یک تصویر می توان اطلاعات با ارزشی از خصوصیات طیفی و کیفیت رادیومتریکی تصویر بدست آورد. یک هیستوگرام متراکم در یک بخش خاص از درجات خاکستری نشان دهنده کیفیت پائین رادیومتریکی تصویر و در نتیجه عدم وضوح است. بالعکس یک هیستوگرام که در آن تعداد پیکسل های مربوط به درجات خاکستری در کل دامنه ممکن (بین 0 تا 255) گسترده شده حکایت از واریانس بالا در تصویر و بنابراین حجم اطلاعات بیشتر با وضوح بیشتر می باشند.

به این پست امتیاز دهید.
به این پست رای دهید
مدلسازی در GIS آموزش ArcGIS برای دانشجویان تنبل و لحظه آخریکارگاه آموزشی داده های CAD در ArcGIS مدرسه استادی
بازدید : 1 views بار دسته بندی : سنجش از دور RS تاريخ : 20 دی 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.