وايازي تصوير در نرم افزار Terrset - آموزشهای کاربردی GIS|RS|GPS
آموزش ArcGIS برای دانشجویان تنبل و لحظه آخریکارگاه آموزشی داده های CAD در ArcGIS  پایگاه داده بی نظیر
مدرسه استادی ArcGIS700 هزارتومان

مدرسه استادی ArcGIS

پایگاه داده

پایگاه داده

 وایازی تصویر[1]

برای اصلاح تغییرات در میانگین و تنوع (انحراف معیار) از روش وایازی تصویر استفاده می­شود. وایازی تصویر ارتباط بین متغیرها را تعیین می­ کند. اگر با این روش آشنا نیستید، بهتر است کتابهای مقدماتی آمار را مطالعه نمایید. در نرم­ افزار IDRISI ماژول REGRESS جهت محاسبه وایازی خطی ساده برای تعیین رابطه داده ­ها در دو تصویر یا دو فایل داده استفاده می­شود. دراین تمرین رابطه دو تصویر بررسی می­شود.

با اجرای وایازی تصویر، فرض می­ شود که تصویر در زمان دوم بعنوان تابعی در زمان اول است. تصویر زمان اول متغیر مستقل و تصویر زمان دوم متغیر وابسته است. ماژول REGRESS ارتباط خطی بین دو تصویر را محاسبه می­کند و یک نمودار از یاخته­ های منحصربفرد با استفاده از دو تاریخ بعنوان محورهای X و Y ترسیم می­کند. رابطه وایازی همچنین می­تواند در ماژول Image Calculator برای ساخت تصویر پیش­بینی شده برای زمان دوم بر مبنای داده ­های زمان اول استفاده شود. این تصویر پیش ­بینی­ شده در واقع تصویر زمان اول است، اما برای تفاضل­ های اعظم در میانگین و برای تفاضل ­ها در تغییر در مورد میانگین تنظیم شده است. بنابراین می­توان به همان اندازه برای تصویر دوم پیش ­بینی ساخت که بعنوان یک تصویر تنظیمی و اصلاحی از زمان اول باشد.

زمانی که تصویر زمان اول تنظیم شده ساخته شد، از تصویر واقعی زمان دوم کسر می­شود تا یک تصویر تفاضلی بدست آید که می­تواند به صورت طبیعی بعنوان آستانه باشد.

[1] – Image Regression

به این پست امتیاز دهید.
به این پست رای دهید
مدلسازی در GIS آموزش ArcGIS برای دانشجویان تنبل و لحظه آخریکارگاه آموزشی داده های CAD در ArcGIS مدرسه استادی
بازدید : 1 views بار دسته بندی : سنجش از دور RS تاريخ : 20 دی 1395 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.